Bedelli Askerlik Hakkında Herşey

İnternette aranan bedelli askerlik nedir? bedelli askerlik celp dönemleri bedelli askerlik ücreti, bedelli askerlik başvurusu, bedelli askerlik yaşı nasıl ve nedir sorularının cevabını bu yazıda bulabilirsiniz. Bedelli askerlik nedir, ne demektir, kimler yapabilir, yaşı kaçtır, şartları nelerdir, kaç kere, ne zaman çıktı? Bedelli askerlik ücreti, yaşı, şartları, açıklaması, anketi, dönemleri, düzenlemesi, hakkında bilgi, kaç yaş, koşulları nelerdir, yasası, hakkında detaylı bilgiler. Cumhuriyet tarihinde 10 kez bedelli askerlik çıkartılmıştır.

Bedelli Askerlik Nedir?

Bedelli askerlik, ordunun ve devletin ihtiyaçlarının karşılanması ile bireylerin işlerini kaybetmemeleri esasına dayanarak çıkarılmaktadır. Anayasa Mahkemesi de, bedelli askerliğin eşitlik ilkesine aykırı olmadığına karar vermiştir.

Kimler bedelli askerlik yapabilir, bedelli askerlik şartları nelerdir?

Bedelli askerlik yapmanın iki farklı yolu bulunmaktadır. Bunlar;

18 yaşını doldurmuş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasına rağmen minimum 3 sene yurt dışında çalışmış erkekleri kapsamaktadır. Anlamı dövizle askerlik hizmetine tabi olan erler şeklindedir.

BEDELLİ ASKERLİK KREDİSİ

Bedelli askerlik için başvuranlar, bedeli peşin olarak ödeyecekler. Ancak şimdiden bankaların bedelli askerlik kredileri üzerinde çalışmaya başladığı biliniyor.

Bedelli Askerlik Kredisi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Bedelli askerlik kredisi çekmek isteyen kişilerden bankalar genelde sadece aylık gelir belgesi talep ediyor. Hatta bazı bankalar sadece kimlik belgesi talep ederek evraksız kefilsiz kredi kullanımı için de yapılan başvuruları kabul edebiliyor.

Bedelli Askerlik Celp Dönemleri

Bedelli askerlik celp dönemi yerleri e-devlet ilanı

Birinci celp dönemi tarihi - 15 Eylül 2018

Celp yerleri e devlet üzerinden ilanı : 28 Ağustos 2018

İkinci celp dönemi tarihi - 6 Ekim 2018

Celp yerleri e devlet üzerinden ilanı : 6 Eylül 2018

Üçüncü celp dönemi tarihi - 27 Ekim 2018

Celp yerleri e devlet üzerinden ilanı : 27 Eylül 2018.

Geçen Ayın Yazıları